We are a leading Wholesale Distributor of tin roofing sheets supplier and corrugated tin roofing sheets from Jaipur, India.
₹ 68 / Kg Get Latest Price
| Sheet Material | Tin Plated Steel |
| Sheet Thickness | 0.50 mm |
| Brand | JSW Steel |
| Profile Type | Corrugated |
| Sheet Length | 20 ft |
| Width | 1250 mm |
| Surface Finish | Color Coated |
| Usage Area | Partition, Temporary Shed, Factory Shed, Godown, Rural Roofing |
| Color | Blue |
| Coating Type | Paint Coated |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 68 / Kg Get Latest Price
| Material | Tin |
| Thickness | 0.50 mm |
| Sheet Length | 18 ft |
| Coating Type | Color Coated |
| Material Grade | AZ150 |
| Color | Blue |
| Sheet Width | 1060 mm |
| Application | Industrial Shed, Boundary Wall, Residential Roof, Godown Roof, Warehouse Roof |
Minimum order quantity: 100 Kg
Anil Chashta (CEO)
Vinayak Enterprises
00, V K I Area Jaipur, Road No.09 F-3, Rjasthan Eletcricals G-710, V K I Area
Jaipur - 302013, Rajasthan, India