Offering you a complete choice of products which include hot dipped galvanized angle.
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Size | 50x50x5 mm |
| Size (Width x Width x Thickness) | 50x50x6 mm |
| Brand | SAIL, JSPL, UNBRANDED/LOCAL |
| Length | 6 m (20 ft) |
| Angle Type | Equal Angle |
| Zinc Coating | 80 TO 110 GSM |
| Material Grade | IS 2062 |
| Application | Fencing, Transmission Tower, Solar Structures, Fabrication, Railway, Structural |
Minimum order quantity: 500 Kg
Anil Chashta (CEO)
Vinayak Enterprises
00, V K I Area Jaipur, Road No.09 F-3, Rjasthan Eletcricals G-710, V K I Area
Jaipur - 302013, Rajasthan, India