Prominent & Leading Wholesale Distributor from Jaipur, we offer 50mmx4x20 feet colour coated roofing sheet, 50mmx4x10 feet galvanized roofing sheets, 50mmx4x20 feet galvanized roofing sheets, 50mmx3.5x12 feet roofing sheets, 50mmx4x8 feet galvanized roofing sheets and 0.50mmx4x8 feet jindal roofing sheet.
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
| Brand | Tata |
| Length | 12 Feet |
| Material | Galvanized Iron |
| Color | White |
| Usage/Application | Commercial |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Manufacturing Technique | Hot Rolled |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.5 mm |
| Length | 10 ft |
| Width | 4 ft |
| Brand | JSW |
Minimum order quantity: 500 Kg
Vinayak Enterprises offer you wide range of all types metal roofing sheet, Roofing sheet available in 30MM, 40MM, 50MM, 60MM also available in size 3x10, 3x12, 3x15, 3x18,3x20, 3.5x10, 3.5x12, 3.5x15, 3.5x18,3.5x18, 3.5x20, 4x8, 4x10, 4x12,4x15,4x18,4x20 (Feet). Please contact us for your bulk requirement at Vinayak Enterprises.
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.5 mm |
| Length | 20 ft |
| Width | 4 ft |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 67 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
| Length | 12 ft |
| Brand | JSW |
| Color | Blue |
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.5 mm |
| Brand | JSW |
| Length | 20 ft |
| Width | 4 ft |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Sheet Thickness | 0.50 mm |
| Material Grade | AZ150 |
| Profile Type | Corrugated |
| Coating Type | Color Coated |
| Color | Terracotta |
| Material | Galvanized Iron |
| Sheet Width | 4 ft |
| Sheet Length | 8 ft |
Minimum order quantity: 500 Kg
Vinayak Enterprises offers a wide range of high-quality metal roofing sheets suitable for various industrial, commercial, and residential applications.
Product Details:
Available Thickness: 0.30 mm, 0.40 mm, 0.50 mm, 0.60 mm
Available Sizes (Feet): 3 × 10, 3 × 12, 3 × 15, 3 × 18, 3 × 20 3.5 × 10, 3.5 × 12, 3.5 × 15, 3.5 × 18, 3.5 × 20 4 × 8, 4 × 10, 4 × 12, 4 × 15, 4 × 18, 4 × 20
For bulk requirements and inquiries, please contact Vinayak Enterprises.
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.5 mm |
| Brand | JSW |
| Length | 14 ft |
| Width | 4 ft |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 67 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
| Length | 12 ft |
| Width | 4 ft |
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
| Length | 12 Feet |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.5 mm |
| Length | 8 ft |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
| Supplied width | 0.50MMX4X8FT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Brand | Bhushan Steel |
| Thickness | 0.50 mm |
| Length | 12 Feet |
| Material | Galvanized Iron |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Commercial |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Manufacturing Technique | Hot Rolled |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
| Brand | Bhushan Steel |
| Length | 20 ft |
| Width | 4 ft |
| Color | Blue |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Brand | Bhushan Steel |
| Thickness | 0.60 mm |
| Length | 12 Feet |
| Material | Galvanized Iron |
| Color | White |
| Surface Treatment | Color Coated |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Brand | Bhushan Steel |
| Thickness | 0.50 mm |
| Length | 12 Feet |
| Material | Galvanized Iron |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Manufacturing Technique | Hot Rolled |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
| Length | 10 ft |
| Brand | Asian |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Kg
Anil Chashta (CEO)
Vinayak Enterprises
00, V K I Area Jaipur, Road No.09 F-3, Rjasthan Eletcricals G-710, V K I Area
Jaipur - 302013, Rajasthan, India